Kort beskrivning
Beställaren avser att handla upp tekniska konsulttjänster avseende projektering, beredning och konstruktion av nätstationer, i ett 0,4-20kV distributionsnät (lokalnät), samt underhåll.
Konsulttjänsterna är uppdelade på följande kategorier:
2. Beredare
5. Mark och anläggning