329079-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar – Konstnärlig gestaltning, NUS byggnad 3C
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonstnärlig gestaltning, NUS byggnad 3C
BeskrivningRegion Västerbotten upphandlar konstnärlig gestaltning till NUS. Uppdraget avser konstnärlig gestaltning till fasad vid byggnad 3C.
Förfarandets viktigaste känneteckenBilaga 2 till lagen om offentlig upphandling (2016:1145), LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112472:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader