Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal konsulttjänster avseende ny- och omprojektering av trafiksignaler. Avtalets omfattning sträcker sig från mindre trafiktekniska lösningar till fullständiga trafiksignalanläggningar.
Ramavtal tecknas med högst 3 rangordnade konsulter, förutsatt att det finns minst 3 som uppfyller kvalificeringskraven.