329097-2017 - ÄndringSverige-Eksjö: Väghållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gatudrift inom Eksjö kommun.
Referensnummer: 17/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att i samförstånd med Eksjö Energi AB utföra arbeten som gäller gatudrift, tillhandahålla väl halkbekämpade och snöröjda ytor så att en god trafiksäkerhet och framkomlighet kan upprätthållas i enlighet med Eksjö Energis intentioner för såväl fordon som oskyddade trafikanter.