329099-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster.
Referensnummer: Unr 1/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att skapa ett avtal med en Leverantör, utifrån Hyresbostäders varierande och komplexa behov av tjänster inom reklam och kommunikation. Målet är att avtalet ska medföra tydliga riktlinjer och ramar för våra reklamuppdrag och produktioner, samt utveckla och säkerställa Hyresbostäders varumärke.