329115-2020 - ResultatSverige-Sundbyberg: Planeringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BI system
Referensnummer: FV 2020-000071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighet AB Förvaltaren inbjuder er härmed att lämna anbud avseende system för beslutstöd och projektstöd. Denna lösning ska användas för verksamhetsplanering, budget/prognos, ekonomi- och projektstyrning, uppföljning samt analys och rapportering, med funktionalitet enligt beskrivning nedan. I detta dokument benämnt som ”system” alternativt ”systemstöd”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen