32914-2023 - ResultatSverige-Åstorp: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Socionomkonsulter
Referensnummer: 20/498
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Åstorps kommun har funnit ett fortsatt ökande behov av Socionomkonsulter med erfarenhet av myndighetsutövning till kommunens Socialförvaltning. Av den anledningen avser Åstorps kommun att upphandla konsulter med Socionomexamen som skall kunna bemanna Socialförvaltningen vid vakanser, sjukdom och andra vikariat.
De tjänster som enligt förfrågan levereras av kommunen skall ej ingå eller beräknas i anbudssvaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen