329374-2023 - ResultatSverige-Älmhult: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster
Referensnummer: TN 2022/196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Älmhults kommun inbjuder till att inkomma med anbud i upphandlingen som omfattar säkerhetstjänster i enlighet med upphandlingsdokumentet för att tillgodo se kommunens faktiska behov av säkerhetstjänster.
Med säkerhetstjänster avses följande:
- Leverans och installation av säkerhetsteknik för inbrottslarm, passagesystem, digitala nycklar och brandskydd inklusive support och service.
- Service av säkerhetsteknik för inbrottslarm, passagesystem, digitala lås, brandskydd och kameraövervakning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 44521100 Lås, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen