329412-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Arkitekttjänster Nacka sjukhus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArkitekttjänster Nacka sjukhus
BeskrivningDenna upphandling omfattar uppdrag gällande arkitekttjänster för projekt Nacka sjukhus - Teknisk upprustning södra högdelen. Uppdraget innebär att i samverkan med beställaren Locum ta fram förstudiehandlingar, med option på efterföljande projekteringsskeden, se vidare under AUC.1 i Administrativa föreskrifterna. För uppdraget efterfrågas främst följande roller: · Uppdragsansvarig arkitekt · Handläggande arkitekt · Medverkande arkitekt
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109802:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster