329421-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Persondatorer – Hårdvara och Tillbehör med tjänster - Vetenskapsrådet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHårdvara och Tillbehör med tjänster - Vetenskapsrådet
BeskrivningBeräknat avtalsvärde 14.000.000 SEK under fyra år. Uppdraget omfattar tillhandahållande av Hårdvara och Tillbehör med anknytande tjänster till Vetenskapsrådet: • Bärbara datorer, mobiltelefoner, skärmar • Tillbehör som hörlurar, sladdar, väggadaptrar, tangentbord, möss, dockor • Tjänster som har nära anknytning till Hårdvara.
Intern identifierare25/6
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30213000 Persondatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000