329521-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vidmakthållande målflygmateriel 2017-2018 ärende 397893.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vidmakthållande av målflygmateriel under år 2017 och 2018.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 6 711 322 SEK
exkl. moms