Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gallring Eda kommun
Referensnummer: Dnr 2022-123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av gallringsarbeten i Eda kommun
Omfattning inklusive eventuell option
Upphandlingen avser ramavtal av gallringsarbeten för Eda kommuns räkning .De planerade åtgärderna redovisas efter hand för vinnande leverantör med (Kompletta Traktdirektiv då gallring ska utföras).leverantören åtar sig att utföra gallring överensstämmelse med denna handling.Eventuella tilläggsarbeten utförs endast om beställaren begärt detta eller om köparen föreslagit och beställaren godkänt dem.Anbud kommer antas från en leverantör.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen