Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för Naturvårdstjänster
Referensnummer: 512-3189-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Blekinge län inbjuder er att anmäla intresse för att ingå i ett Dynamiskt inköpssystem avseende Naturvårdstjänster. Naturvårdsstjänsterna avser Skogliga åtgärder som T. ex. Gallring, röjning, restaurering och flisning.
Annonsens syfte är att få intresserade anbudsgivare att ansluta sig till Länsstyrelsens dynamiska inköpssystem för Naturvårdstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211300 Trädröjning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77341000 Beskärning av träd, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen