2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyggnad humlan 10
Beskrivning: Entreprenaden avser utbyggnad av allmän plats tillhörande detaljplanen för Humlan 10 (SÄBO och bostäder). De allmänna platserna består av en by bostadsgata, nya parkeringsplatser, samt upprustning/iordningställande av befintligt torg.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212410 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för inkvartering, 45213142 Anläggning av plats för torghandel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001