329780-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Post- och budtjänster – Postförmedlingstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPostförmedlingstjänster
BeskrivningSigtuna kommun är i behov av Postförmedlingstjänster. Uppdraget omfattar att hämta och lämna post på kommunens förutbestämda adresser. Det kan avsee internpost, försändelser och paket.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64100000 Post- och budtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128623:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60160000 Posttransport på väg, 64112000 Posttjänster för brev, 64113000 Posttjänster för paket, 64121100 Postutdelning, 64122000 Internpost