329803-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Skolmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till skola i Kalmar kommun
Referensnummer: 2022-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39160000 Skolmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Kalmar Kommun som ”beställaren” och anbudsgivaren ”leverantören”.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Serviceförvaltningen, Upphandlingsenheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39113000 Diverse säten och stolar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39121000 Skrivbord och bord, 39130000 Kontorsmöbler, 39151000 Diverse möbler, 39151200 Arbetsbänkar, 39151300 Modulmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen