329807-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder
Referensnummer: KS 2021/00428
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de upphandlande myndigheternas behov av yrkeskläder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen