Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Inkontinenshjälpmedel
Referensnummer: 23/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna inbjudan avser produktområde inkontinenshjälpmedel. Hearing är ett sätt för den upphandlade myndigheten att samla information om olika produkter på marknaden. Målet är att få information om nya produkter samt möjliga lösningar inom ett eller flera områden, allt sammantaget för att få fram ett komplett förfrågningsunderlag
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141621 Inkontinensset
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen