329883-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Maskintjänster för vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskintjänster för vinterväghållning
BeskrivningUpphandling avser maskintjänster för vinterväghållning i Järfälla kommun fördelade i uppdelad i fyra (4) driftområden, Mitt, Norr, Syd och Väst.
Intern identifierareTen 2024/377
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde Norr
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde Syd
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde Väst
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelOmråde Mitt