Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt, transport och magasineringstjänster
Referensnummer: 209/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen för Inköp och upphandling genomför en ramavtalsupphandling avseende flytt, transport och magasineringstjänster. Inköp och upphandling inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med aktuellt upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen