329957-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Verkstadsutrustning – Upphandling Mobila klimatskåp - 10 fots containrar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Mobila klimatskåp - 10 fots containrar
BeskrivningFMV genomför testning av vapen- och ammunitionssystem. Vid denna testning förekommer ofta förtemperering, i såväl kyla som värme av de ingående provobjekten. Då verksamhet ofta genomförs på andra platser där fast infrastruktur saknas, krävs mobila resurser. Denna upphandling avser en kombinerad lösning, med en värmekammare och en kylkammare samt tillhörande apparatdel, placerade i en 10 fots container.
Intern identifierare26FMVU1625
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43800000 Verkstadsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44613300 Standardcontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling Mobila klimatskåp - 10 fots containrar