329960-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Autoklaver
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annexet – Autoklaver.
Referensnummer: 2-1492/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Instituttet inbjuder företag att lämna anbud på att projektera, leverera och installera 2 stycken barriärautoklaver vid projektet Annexet, som är under nybyggnation i Campus Solna.
AFA Allmän orientering:
Karolinska Institutet inbjuder företag att lämna anbud på att projektera, leverera och installera 2 stycken barriärautoklaver vid nybyggnation i projekt Annexet vid Campus Solna. För entreprenaden gäller Allmänna Bestämmelser, ABT 06 för totalentreprenad avseende byggnads-, anläggnings- och installationsarbeten med ändringar och tillägg som följer av dessa administrativa föreskrifter. Föreskrifterna är upprättade i anslutning till AMA AF 12.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen