329965-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Eltillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och Telematerial
Referensnummer: C 2022–0871
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681000 Eltillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar el- och telematerial till Chalmers tekniska högskola samt Göteborgs Universitet. Syftet är att täcka det behov som lärosätena har av el- och telematerial,
Om upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att täcka det behov som Köparen har av el- och telematerial, utrustning för anslutning av el, data och tele i olika miljöer, till exempel kontor, laboratorier och korskopplingsrum. Upphandlingen avser allt som ingår i anbudsgivarens sortiment av el- och telematerial, bortsett det som beskrivs i avsnittet "Avgränsningar" nedan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32520000 Telekablar och telekommunikationsutrustning, 32560000 Fiberoptiska material
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen