330009-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sala: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Bemanningstjänster socialsekreterare
Referensnummer: KS 2023/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
DIS för att tillgodose upphandlande myndighets behov avseende bemanningstjänster socialsekreterare.
exempel på uppdrag:
Socialsekreterare: Barn- och unga, Vuxen missbruk/våld, Ekonomi (Försörjningsstöd)
Familjehemssekreterare
1:e sekreterare
Biståndshandläggare
Deltagande upphandlande myndigheter är:
Sala Kommun, 212000-2098
Fagersta Kommun,  212000-2106
Surahammars Kommun, 212000-2031
Arboga Kommun, 212000-2122
Köpings Kommun, 212000-2114
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen