Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar
Referensnummer: 23113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av arbetsstolar till Umeå kommun samt övriga avropsberättigade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Matningsstol
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39112000 Stolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar leverans av olika modeller av arbetsstolar: matningsstol, enklare arbetsstol samt individuell arbetsstol. Köparen kan i specifika fall, exempelvis medarbetare med rehabutredning ha behov av stol med specifika egenskaper, köparen kan i dessa fall frångå avtalat sortiment.
Enklare arbetsstol
Del nr: 2
Individuell arbetsstol
Del nr: 3