Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun, inbjuder till anbudsgivning gällande hantverkstjänst inom område el för VA-anläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalets uppskattade värde per år uppgår till ca 900 000 SEK. Takvärdet för ramavtalet räknat på 8 år är 10 000 000 SEK. När takvolym uppnåtts upphör avtalet att gälla.