330048-2022 - ResultatSverige-Skövde: Stora containrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar
Referensnummer: 22/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av nytillverkade lastväxlarcontainrar och BM-containrar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613300 Standardcontainrar, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen