330052-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Bandburna fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pistmaskin till Falu kommun
Referensnummer: GNU 2022/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43500000 Bandburna fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Falu kommun har i dag två pist- och spårmaskiner som ska ersättas med en (1) ny. Pistmaskinen ska användas för beredning av längdskidspår.
Upphandlingen omfattar även inbyte av två (2) av kommunens befintliga pistmaskiner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43500000 Bandburna fordon, 34113200 Terrängfordon, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen