330056-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Industrimaskiner – Elångpanna 45 MW, Hörneborgsverket
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElångpanna 45 MW, Hörneborgsverket
BeskrivningLeveransen omfattar en komplett fungerande elångpanna på ca 45 MW, inklusive projektering, konstruktion, tillverkning, leverans, platsmontage, utcheckning, intrimning till driftfärdigt skick, provdrift och prestandaprov samt komplett dokumentation och utbildning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114568:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42162000 Ångpannor, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning