2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bokningssystem
Beskrivning: Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM)har för avsikt att upphandla ett nytt avtal avseende bokningssystem.
Intern identifierare: 23/14
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del