330107-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Brandbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningsenhet.
Referensnummer: 0293/17UH-2016-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en fabriksny räddningsenhet till Räddningstjänsten Storgöteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen