Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och akuta åtgärder av kylanläggningar i ishallar
Referensnummer: HS/2018:58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser planerat och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder av kylanläggningar - ishallar inom Huddinge Samhällsfastigheter AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser planerat och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder av kylanläggningar - ishallar inom Huddinge Samhällsfastigheter AB. Samtliga ishallar är belägna inom Huddinge kommun.