330152-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och inredning 2021
Referensnummer: 23.3-5834-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Möbler och inredning.
Kammarkollegiet uppskattar omsättningen på Ramavtalet till totalt 3 500 000 000 SEK exklusive moms under dess löptid om 48 månader.
Tilldelning av Kontrakt sker enligt en särskild fördelningsnyckel eller efter en förnyad konkurrensutsättning beroende på Avropets uppskattade värde.
Upphandlingsföremålet får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 5 300 000 000 SEK exklusive moms under Ramavtalets löptid.
Ramavtalet beräknas träda i kraft 2023-09-16, om upphandlingen inte blir föremål för överprövning, och löper därefter under en period av högst 48 månader.
Tilldelningsbeslut beräknas fattas under det tredje kvartalet 2023.