330238-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Navigerad retinal laser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNavigerad retinal laser
BeskrivningUpphandlingen avser fyra (4) st navigerade laser-utrustningar med våglängd 577 nm till ögonkliniker i Region Skåne. (Skånes Universitetssjukhus i Malmö, Skånes Universitetssjukhus i Lund, Centralsjukhuset Kristianstad och Helsingborgs lasarett). Utrustningen avses att användas på ovanstående kliniker för laserbehandling av centrala respektive perifera retinala sjukdomar.
Intern identifierare2023-O002692
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformation till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling (1)