Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Budget- och uppföljningssystem
Referensnummer: V 2019/1907
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödsystem för planering, budget, prognos, målstyrning, riskanalys, uppföljning, verksamhetsrapportering mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72212462 Programvaruutvecklingstjänster för matematik eller prognos
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen