330260-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Strängnäs: Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster
Referensnummer: 23Si1099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal med en (1) leverantör för heltäckande tjänst av Reklambyråtjänster.
Uppdraget omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att fylla funktionen som myndighetens kreativa och strategiska produktionsbyrå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92111220 Produktion av reklamvideor, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92111260 Produktion av informationsvideor, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal
24 månader avtalstid + upp till 24 månader option om förlängning som kan utlösas vid ett eller fler tillfällen.
Maximal avtalstid 48 månader.
Takvolym på 4,5 miljoner kronor