Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intervjuundersökningar Vägresenärer IBIS 3
Referensnummer: Ä 2020-41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket önskar att upphandla intervjuundersökningstjänster för intervjuer och intervjuinsamling. Målsättningen med undersökningen är att mäta effekten av utländska besökare i Sverige (IBIS 3) mot målgruppen vägresenärer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning