2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av farligt avfall
Beskrivning: Hämtning och omhändertagande av farligt avfall frän Lunds universitets verksamheter i Lund, Malmö och Helsingborgs kommuner samt säkerhetsrådgivartjänst.
Intern identifierare: V 2026/1074
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79723000 Avfallsanalys
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90524300 Bortforsling av biologiskt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Omhändertagande av farligt avfall