330302-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Arbetsgivarvarumärke
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsgivarvarumärke
BeskrivningSveriges Radio avser att upphandla ”Arbetsgivarvarumärke” (diarienummer SR2609). Upphandlingen avser ett ramavtal för projektbaserade Employer Branding-tjänster, där Sveriges Radio avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör. Leverantören ska kunna leverera helheten i uppdragen, från idé och kreativt koncept till planering och genomförande, färdig produktion samt uppföljning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130225:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79416000 Public relations, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring