330339-2026 - Resultat
Sverige – Motorfordon – Släckfordon
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSläckfordon
BeskrivningKöp av ett släckfordon till Räddningstjänsten i Motala-Vadstena som ska användas vid räddningsinsatser inom ovan nämnda organisation. Fordonen kommer att användas vid olika typer av händelser, t.ex. brand i byggnad, trafikolycka. Fordonet ska framföras på olika vägtyper och väglag. Upphandlingen omfattar även en option att köpa ytterligare ett fordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125890:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar