330345-2023 - ResultatSverige-Charlottenberg: Beredskapsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandbil Bas 1 (Eda)
Referensnummer: Dne 2022-232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144200 Beredskapsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en brandbil modell Bas 1till räddningstjänsten i Arvika, Eda
Omfattning inklusive eventuell option
Upphandlingen avser köp av en (1) st fabriksny, komplett brandbil (Bas 1) inklusive chassie ochpåbyggnad i enlighet med Kravspecifikation.I upphandlingen ska ett antal optioner enligt Kravspecifikation prissättas av anbudsgivaren.Ställning till optionerna kommer att göras innan tilldelningsbeslut. Valet är beroende avtillgängliga ekonomiska medel.Vid utvärdering av anbud kommer priserna för samtliga optioner 1 - 31 att ingå iutvärderingssumman.
Optioner 1-31 enligt kravspecifikation.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen