330377-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnad av kök eller restaurang – Strategisk Partnering Centralkök inkl option
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrategisk Partnering Centralkök inkl option
BeskrivningProjektet omfattar nybyggnad av Centralkök i två plan med tillhörande tillagningskök, personalutrymmen, teknikrum reservkraft mm. Den exakta omfattningen framgår av AFB.32 Objektet avser nybyggnad av Centralkök i två plan med tillhörande tillagningskök, personalutrymmen, teknikrum reservkraft mm. Vidare ingår markarbeten avseende tillfartsvägar parkeringar o dylikt. Etableringsyta finns att tillgå i direkt anslutning bredvid den nya fastigheten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131353:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Optioner
Beskrivning av alternativenÄsperöds Skolan Vilkköttsanlänggning/ Slakteri