330429-2023 - ÄndringSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysioterapiutrustning med tillbehör
Referensnummer: RS 2022-05332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av Fysioterapiutrustning med tillbehör så som produkter inom produktområdena; behandlingsbänkar - pallar, träningsutrustning, rörelse- och konditionsträning, träning övrigt, värme -
kyla - massage, tejp, terapiprodukter, bollar, mätinstrument, pedagogiskt material, akupunkturnålar och stötvågar.