330471-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Förvaltning och support av webbplatser i Sitevision Cloud
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvaltning och support av webbplatser i Sitevision Cloud
BeskrivningDenna upphandling omfattar support samt förvaltning av Naturhistoriska riksmuseets webbfamilj i Sitevision cloud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112131:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoptioner 1+1+1 år