330526-2021 - ResultatSverige-Linköping: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markanläggningsarbeten
Referensnummer: 21/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för markanläggningsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112720 Utformning av idrottsplatser och grönområden, 45112723 Utformning av lekplatser, 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45232452 Dräneringsarbeten, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45236200 Markanläggning för fritidsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen