33054-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas, leveransavtal (omtag)
Referensnummer: N230-0594/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av biogas till de fastigheter som ägs eller förvaltas av Lokalförvaltningen. Biogasen ska i huvudsak användas i de fastigheter som är försedda med gaspanna för uppvärmning och produktion av varmvatten. Utöver gaspannorna ingår också en anläggning med processgas och en anläggning med restauranggas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09121200 Ledningsgas, 09123000 Naturgas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen