330556-2023 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggarbeten Örnsköldsviks kommun
Referensnummer: UH-2023-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, Hamn och Logistik AB och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal avseende byggarbeten för löpande avrop under ramavtalsperioden.
Byggarbeten kan komma att utföras i olika typer av verksamheter som till exempel offentliga miljöer (badhus, ishallar, resecentrum med mera), kontor, skolor och lokaler.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av beställarens behov fördelat på två (2) områden.
Ramavtal Byggarbeten avses att tecknas med maximalt 4 leverantörer och avrop kommer att ske rangordnat.