330598-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Byggnation av låg- och mellanstadieskola
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Smedbyskolan, Markentreprenad
Referensnummer: UH-2019-243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Markarbeten i samband med nybyggnation av skolbyggnad, F-6 (tvåparallellig)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hmm