330603-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Byggnation av lägenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gullhönan 1 - Nybyggnad av 73 lägenheter
Referensnummer: P19712
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av 73 lägenheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45262210 Grundläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen