Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel utemiljö SÄBO Säffle tätort omr 1 och 3
Referensnummer: SÄBO-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112710 Utformning av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Säfflebostäder AB (SÄBO) avser upphandla "Skötsel Utemiljö" i Säffle kommun tätort område 1 och 3 enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudssumma, Säffle tätort, område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112710 Utformning av grönområden, 45112712 Utformning av trädgårdar, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 77342000 Klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av mark, del av det felavhjälpande underhåll av mark, vår och höst renhållning mm. Skötsel indelad i olika områden inom kommunen. Delat anbud där det går att lämna anbud enbart på ett område, flera eller alla.
Anbudssumma, Säffle tätort, område 3
Del nr: 2